Kretingos ev. liuteronų parapijos jaunimo ansamblis

Created on Wednesday, 05 July 2006

Kretingos ev. liuteronų parapijos jaunimo ansambliui vadovaujanti pedagogė Inga Petkūnienė apie savo ansamblį pasakoja:

 Ansamblis gyvuoja jau daugiau nei 10 metų. Esame 7 merginos ir tik 2 vaikinai. Stengiamės aktyviai dalyvauti bažnyčios veikloje, ištikimai puošiame pamaldas savo giesmėmis kiekvieną sekmadienį. Prieš metus teko viešėti partnerinėje parapijoje Švedijoje. Ten turėjome net 3 koncertus, dabar laukiame švedų atvykstančių į Lietuvą ir tikimės toliau su jais palaikyti broliškus ryšius. Mūsų ansamblis kartu nuo vaikystės, - tai tikimės, kad ir senatvės sulauksime kartu.

    Image
 

Kretingos liuteronųparapija stiprinaryšius su Švedijos liuteronais

 Image

„Mūsų bendrystė stiprėja per giesmę,“– pristatydamas Kretingos parapijos jaunimo ansamblį kalbėjo  Švedijos Osby parapijos vargonininkas Bengt Almfjord.

            2005 m. balandžio 28 d.  - gegužės 2 d. Švedijoje, Osby mieste, svečiavosi Kretingos choristai. Prieš  metus Kretingą aplankęs choras iš Švedijos pastebėjo parapijos jaunųjų giedotojų talentą ir juos pakvietė aplankyti Osby parapiją. Su didžiuliu  entuziazmu jaunimas ruošėsi išvykai. Ansamblis ta proga išmoko giesmių ne tik  anglų kalba, bet ir keletą švediškų, kad galėtų kartu su švedų jaunimu giedoti pamaldose. Choristai jautė didelę atsakomybę, nes buvo pakviesti  giedoti krikščioniškas giesmes ne tik bažnyčioje, bet ir tradicinėje švedų  pavasario šventėje, kurioje visuomet susirenka daugybė žmonių.

            Dauguma jaunimo grupės  narių užsienyje apsilankė pirmą kartą. Juos maloniai nustebino švedų  susidomėjimas Lietuva ir ypač jos tradicijomis. Švedus ypač domino solisčių  Ievos ir Augustės Petkūnaičių tautiniai rūbai, ir, kaip nebūtų keista,  šukuosenos, nes Švedijoje retai galima pamatyti mergaitę supintomis kasomis.  Be koncertų bažnyčioje jaunimas lankėsi Osby miesto mokyklose. Jaunimui  paliko įspūdį ideali mokyklų švara – įžengę į mokyklą vaikai ir jaunimas  visuomet nusiauna bautus. Kretingiškiai pasekė švedų pavyzdžiu ir pamokų metu  vaikščiojo tik su kojinėmis. Jaunimas dalyvavo pamokose, sportavo, dainavo,  mokėsi švedų kalbos. „Išmokome sakinį: ‚Aš einu į parduotuvę pirkti pieno,‘  nes švedų jaunimas geria daug pieno,“ – kalbėjo jaunieji choristai. Švedų  mokyklose mokiniai maitinami nemokamai, kas irgi nustebino kretingiškius.

            Osby parapija nuosekliai  laikosi tradicinės Švedijos bažnyčios liturginės tvarkos. Kita vertus, šalia  tradicinių giesmių jaunimas įsiterpia su įvairių pasaulio tautų giesmėmis.  Jauni žmonės ypač mėgsta ekumenines Taize bei afrikiečių krikščioniškas  giesmes. Pamaldose dalyvavo Osby miesto meras ir jo pavaduotojas, kurie ne  kartą lankėsi Kretingoje ir gerais žodžiais atsiliepė apie Kretingos rajono  savivaldybės merą Valerijoną Kubilių ir buvusį mero pavaduotoją, dabartinį  seimo narį, Virginijų Domarką. Mero šeima yra aktyvi parapijos gyvenime ir,  kretingiškių nuostabai, parapijos salėje paruošė pietus.

            Kretingos parapija jau  nuo 1992 metų palaiko seseriškus ryšius su Osby parapija. Ją ne kartą yra  aplankę kunigai Staffan Ljungman ir Bengt Swenson. Osby liuteronai  visokeriopai remia Kretingos parapiją ir jos jaunimo veiklą. Parapija  kiekvienais metais paaukoja dalį lėšų kalėdinėms dovanėlėms vaikams. Jaunimo  apsilankymas Osby miestelyje sustiprino ryšius tarp abiejų parapijų ir ypač  tarp jų jaunimo. Osby jaunimo grupė nusprendė artimiausiu metu aplankyti  Kretingos evangelikų liuteronų parapiją.

 

            Inga Petkūnienė

June 25, 2019, 10:23 am. Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandrauga
Powered by Joomla! and the top 10 online poker sites