Šilutės evangelikų - liuteronų bažnyčios merginų vokalinė-instrumentinė grupė

Created on Friday, 03 March 2006

Šilutės evangelikų - liuteronų bažnyčiosmerginų vokalinė-instrumentinė grupė susikūrė 2004 metų rudenį parapijos kunigo Remigijaus Šemeklio prašymu. Merginos suburtos iš parapijos jaunimo, muzikos mokyklos, gimnazijos vokalinio ansamblio. Kelios merginos buvo pažįstamos iki vokalinės grupės susikūrimo, kitos susipažino atėjusios į mūsų grupę. Pradžioje grupėje giedojo aštuonios merginos, šiuo metu - net šešios. Grupės vadovė Edita Vaškaitytė. Panelės labai muzikalios ir myli muziką bei dainavimą. Repeticijų metu emocijos ir idėjos liejasi per kraštus! Repertuare daugiau negu keturiasdešimt įvairių giesmių! Giesmių žanras nėra apibrėžtas – merginos  mėgsta improvizuoti ne tik balsais, bet ir įvairiais muzikos instrumentais. Merginų repertuare ne tik vokaliniai kūriniai, jos yra paruošusios Bacho, Bethoveno, Hendelio kūrinius smuikui ir vargonams. Merginų giesmes dažniausiai galima išgirsti Šilutės evangelikų-liuteronų bažnyčios pamaldose per krikštą, santuoką, konfirmaciją. 2005 m. merginos koncertavo Vokietijos mieste Rostoke (Rostock), giedojo Klaipėdos Universitete, Vanagų bei Vyžių bažnyčiose, „Giesmių giesmelėse“, Šilutės muziejaus renginuose, vaikų bei jaunimo stovyklose. Šilutės ELB merginų vokalinė grupė atstovauja parapijos jaunimą ir mielai dalyvauja JC organizuojamuose renginiuose.

Šilutės evangelikų-liuteronų bažnyčios merginų vokalinė-instrumentinė grupė

Image

Šilutės evangelikų-liuteronų bažnyčios (ELB) merginų vokalinė-instrumentinė grupė susikūrė 2004 metų rudenį parapijos kunigo Remigijaus Šemeklio prašymu. Merginos suburtos iš parapijos jaunimo, muzikos mokyklos, gimnazijos vokalinio ansamblio. Kelios merginos buvo pažįstamos iki vokalinės grupės susikūrimo, kitos susipažino atėjusios į mūsų grupę.

Pradžioje grupėje giedojo aštuonios merginos, tačiau vėliau mūsų gretos praretėjo. Taigi, likome penkiese: Kristina Šlyžiūtė, Roberta August, Kornelija Šarliokaitė, Daiva Paplauskaitė ir grupės vadovė Edita Vaškaitytė. Pavasariop giedoti pakvietėme Ireną Žilakauskaitę: sulaukėme pastiprinimo! Jau beveik vienerius metus giedame šešiese.

Image

Panelės labai muzikalios ir myli muziką bei dainavimą. Repeticijų metu emocijos ir idėjos liejasi per kraštus! Mūsų repertuare daugiau negu keturiasdešimt įvairių giesmių! Giedame L. Vilkončiaus, J. Bailey, D. Zschech, M. J. Nystrom, M. Siebald, P. Strauch, G. Abariaus, A. Marcinkevičiaus, T. Paris ir kitų kompozitorių giesmes.  Mūsų giesmių žanras nėra apibrėžtas - mes mėgstame improvizuoti. O improvizuojame ne tik balsais, bet ir įvairiais muzikos instrumentais: Irena groja smuiku, Kristina – gitara, Edita – pianinu. Kartkartėmis giesmelės paįvairiname barškučiais, kanklėmis, fleita. Mūsų programoje ne tik vokaliniai kūriniai: Irena ir Kornelija yra paruošusios J. S. Bacho. L. van Bethoveno, G.F. Hendelio kūrinius smuikui ir vargonams.

Image

Mūsų grupelės giesmes dažniausiai galima išgirsti Šilutės evangelikų-liuteronų bažnyčios  pamaldose. Taip pat giedame per krikštą, santuoką, konfirmaciją. 2005 metų rugpjūtį koncertavome Vokietijos mieste Rostoke (Rostock). Po kelionės surengėme koncertą Šilutės evangelikų-liuteronų bažnyčioje. Dainavome Klaipėdos Universiteto (KU) studentų mėnesio atidarymo koncerte. Kun. R. Šemeklis pakvietė pagiedoti KU Teologijos fakulteto koplytėlėje, Vanagų bei Vyžių bažnyčiose. Dalyvavome 2005m. „Giesmių giesmelėje“, Šilutės muziejaus renginuose, vaikų bei jaunimo stovyklose. Šilutės ELB merginų vokalinė grupė atstovauja Šilutės ELB jaunimą. 2005 metais dalyvavome Klaipėdos bei Kauno parapijų jaunimo pamaldose. Drauge keliavome į Vilnių.

Image

Kelionių bei repeticijų metu visos susidraugavome ir tapome geromis draugėmis. Vadovė Edita šiuo metu studijuoja Klaipėdoje, tad repeticijos vyksta tik savaitgaliais, todėl kiekvienas susitikimas tampa mažyte susitikimo švente bei didžiule galimybe paplepėti apie viską. Džiaugiamės, kai mūsų darbas būna įvertintas ir tikimės, jog ateityje mūsų mažas ratelis papilnės ir sulauksime naujų narių!

Image

Edita Vaškaitytė

Šilutės ELB merginų vokalinės-instrumentinės grupės vadovė

June 20, 2019, 5:58 pm. Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandrauga
Powered by Joomla! and the top 10 online poker sites