Vokietijos Saksonijos bažnytinės pučiamųjų muzikos misijos vadovų ir LEBMS pirmininkės susitikimas

Created on Tuesday, 04 July 2006

2005 m. vasario mėn. 4 d. susitikime su Vokietijos bažnytinės pučiamųjų muzikos misijos organizacijos Saksonijos regijono vadovais Dresdene, aptarėme pučiamųjų orkestrų vystymo veiklą Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Image

 

2005 m. vasario mėn. 4 d. susitikime su Vokietijos bažnytinės pučiamųjų muzikos misijos organizacijos Saksonijos regijono vadovais Dresdene, aptarėme pučiamųjų orkestrų vystymo veiklą Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčioje. Specialiai LEBMS jubiliejaus proga ši organizacija išleido ir dovanoja 1500 plakatų koncertams su saulėgrąžos žiedu, kuriuos galės naudoti visi pučiamųjų orkestrai bei norintys chorai savo koncertų reklamai. Nuostabi simbolinė dovana!

Numatomi projektai šiems metams:

1. Pučiamųjų instrumentų seminaras Schmiedeberg (netoli Dresdeno) kovo 28 d. - balandžio 2 d.

Dalyvauja LELB atstovai:

·          KunigasMindaugas Žilinskis

·          Vytautas Zlatinas (Klaipėda)

·          Agnė Balsevičiūtė (Plikiai/Dovilai)

·          Gražvydas Raila (Šilutė)

·          Audrius Zalcas (Šilutė)

2.Pučiamųjų orkestro koncertai Lietuvoje 07. 1– 4 d.

Liepos 2 d. A. Altmann ir 5 kolegų atvykimas į Klaipėdą. Galimas Koncertas vakare.

Liepos 3 d. (sekmadienis) dalyvavimas pamaldose Nidoje bei Klaipėdoje po vokiečių pamaldų, koncertas.

Liepos 4 d. pasiruošimas Seminarui Saugose, vakare

3. Pučiamųjų instrumentų Seminaras Saugų vaikų namuose, liepos 5 – 10 d.

Liepos 5 d. seminaro atidarymas

Liepos 9 d. baigiamasis seminaro koncertas/akcija.

Akcijos tikslas:Parodymas apie jaunimo ir pučiamųjų darbą ev. liuteronų bažnyčioje ne tik tiems žmonėms, kurie paprastai visada ateina į bažnyčią, tačiau ir žmonėms iš miesto, kurie mažai apie tai yra girdėję. Pageidaujama pučiamųjų akcijai vieta, kur būtų galima sulaukti daug atsitiktinių žmonių.

4. Instrumentų aukojimo akcija skiriama LEBMS.

Saksonijos bažnytinė pučiamųjų orkestrų misionieriška organizacija yra paskelbusi akciją, visiems Saksonijos krašto pučiamųjų orkestrams, aukoti nebenaudojamus instrumentus Lietuvos ev. liuteronų orkestrams. Šiuo metu organizacijoje jau yra surinkta apie 20 instrumentų, kovo gale bus pargabenti į Lietuvą bei išdalinti pučiamųjų instrumentų orkestrams. Nuoširdžiai dėkojame visiems žmonėms, paaukojusiems šitiek puikių instrumentų mūsų bažnyčiai!

5.Instrumentų taisymas Lietuvoje. Pučiamųjų instrumentų meistras J. Jonušaitis.

Instrumentų taisymo/praktikos metu, 2004 m. spalio mėnesį Dresdene, pučiamųjų instrumentų meistras Jonas Jonušaitis iš Klaipėdos, labai produktyviai dirbo ir pataisė 11 instrumentų, buvo aprūpintas, Lietuvoje stokojama, taisymui reikalinga medžiaga. Kadangi Saksonijos bažnytinė pučiamųjų orkestrų misionieriška organizacija nemažai investavo į J. Jonušaičio praktiką, bei aprūpino jį trūkstamomis medžiagomis, atitinkamai LEBMS sudarome su juo sutartį, kad Lietuvoje, taisant instrumentus evangeliškų bažnyčių orkestrams, - darytų gerą nuolaidą! Tokiu būdu ši sutartis įpareigoja Saksonijos bažnytinę pučiamųjų orkestrų misionierišką organizaciją ir toliau tiekti medžiagų instrumentų taisymui. Ateityje Saksonijos bažnytinė pučiamųjų orkestrų misionieriška organizacija numato J. Jonušaičiui suteikti galimybę instrumentų, natų stovų bei literatūros pučiamiesiems instrumentams pardavimą Lietuvoje.

6. Literatūra pučiamiesiems instr.  Lietuvoje. Saksonijos bažnytinė pučiamųjų orkestrų misijos organizacija išsileido naują choralinių giesmių knygą pučiamiesiems instrumentams ir paskelbė akciją, kad senasias choralinių giesmių knygas, kaip ir nenaudojamus instrumentus žmonės dovanotų Lietuvos ev. liuteronų bažnyčiai. Jau pernai metais buvo didelė dalis choralinių giesmių knygų pučiamiesiems atvežta į Lietuvą, išdalinta orkestrams ir palikta LEBMS bibliotekoje.

§            Ateityje, laidžiant LEBMS sąsiuvinius chorams, sutarta su Saksonijos bažnytinės pučiamųjų orkestrų misionieriškos organizacijos pagalba išleisti ir pučiamiesiems instr. skirtą sąsiuvinį kaip priedą prie chorų sąsiuvinio, su tų pačių giesmių aranžuotėmis.

§            2005 m. birželio mėnesį žadama pateikti spaustuvei Lietuvos evangelikų liuteronų giesmyną su natomis. Saksonijos bažnytinė pučiamųjų orkestrų misijos organizacija siūlo savo pagalbą išleisti ir pučiamiesiems instrumentams skirtą Lietuvos evangelikų liuteronų giesmyną. (taip pat kaip ir knygą vargoninikams)

 

Image

 

Direktorius Christopf Kunze mano, kad daugelis Saksonijos bažnytinės muzikos kompozitorių neimtų jokio honoraro, žinodami, kad šis darbas misionieriškai pasitarnaus Lietuvos evangeliškajai bažnyčiai. Esame nuoširdžiai dėkingi už gražias galimybes, bei daug žadantį Saksonijos bažnytinės pučiamųjų orkestrų misijos organizacijos darbą Lietuvoje!                  L.Matuzaitė

June 20, 2019, 6:26 pm. Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandrauga
Powered by Joomla! and the top 10 online poker sites