Leipcigo pučiamųjų instrumentų orkestrų dienos

Created on Thursday, 10 July 2008

2008 m. gegužės 30 iki birželio 1 dienos Leipcige(Vokietijoje)vyko pučiamųjų instrumentų orkestrų dienos.  Šiame labai dideliame renginyje išviso dalyvavo 16 000 dalyvių (orkestrantų). Mieste buvo sustatytos scenos kur vyko orkestrų pasirodymai, prisistatymai ir įvairūs koncertai.

Į šias orkestrų dienas buvome pakviesti 8 žmonės iš Lietuvos. Nusprendėme vykti kaip jungtinis orkestras: Kristina Šližiūtė – Šilutė, Svajūnė Venskūnaitė ir RitaGavanavičiutė iš Marijampolės, Mantas Gotautas, Erika Gaučiūtė, Dovydas Gaučius ir Irena Tumelionytė iš Klaipėdos.

Image

Leipcige mus sutiko ir per tas dienas globojo mūsų globėjas Andreas Altmann (Vokietijos Saksonijos krašto pučiamųjų instrumentų orkestrų misionierius). Mus apgyvendino Vokietijos “Telekomo” viešbutyje. Gavome lipdukus, šniurelius su orkestro dienų inicialais pasikabinti ant kaklo dalyvio kortelei, pravažiavimą, kad galėtume nemokamai naudotis visais Leipcigo transportais.

Andreas Altmann aprodė mums miesto įžymybes ir Leipcigo didingus pastatus, bažnyčias. Nikolajaus bažnyčioje klausėmės berniukų choro koncerto.

Gegužės 31 d. Andreas mus nuvedė į zoologijos sodą. Po pietų, miesto pagrindinėje Augusto aikštėje, vyko orkestro dienų atidarymo pamaldos. Susirinko didžioji dalis dalyvių. Pamaldose grojome iš “Gloria” sąsiuvinio skirto būtent šiai dideliai šventei. Buvo nuostabu patirti 16 000 dalyvių orkestrą.  Turėjome vieną dirigentą, kuris buvo matomas dideliame ekrane.

Image

Po pamaldų vyko svečių iš užsienio prisistatymas. Čia pasirodė orkestrai iš Estijos, Latvijos, Čekijos, Rusijos, Ukrainos ir žinoma mes atstovavome savo šalį - Lietuvą. 

Vakare džiaugėmės galimybe išgirsti modernios pučiamųjų instrumentų orkestro muzikos, kurios metu buvo vaidinama pantomima.

Image

Birželio 1 d. vyko didžiuliame stadione uždarymo pamaldos. Čia susirinko visi 16 000 dalyvių. Įspūdis neįtikėtinas, kai visi kartu grojome giesmes ir kūrinius. Buvome vienas didžiulis orkestras. Šis nerealus įspūdis išliks ilgam mūsų prisiminimuose.

 Image

Dėkojame Vokietijos Saksonijos pučiamųjų instrumentų orkestrų misionieriškai organizacijai Christoph Kunzei ir Andrejui Altmann  už pakvietimą, globą ir puikų laiką orkestrų dienose.

 

  PIO koordinatorė

  Irena Tumelionytė

June 20, 2019, 7:05 pm. Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandrauga
Powered by Joomla! and the top 10 online poker sites