II - asis seminaras ev. bažnyčių pučiamųjų instrumentų orkestrams

Created on Thursday, 26 July 2007

Rugsėjo mėn. 15 – 16 dienomis Šilutės ev. liut. bažnyčioje vyko pučiamųjų instrumentų seminaras. Šiemet tokio pobūdžio seminaras organizuojamas jau antrą kartą. Pirmasis vyko taip pat Šilutės parapijoje liepos 18 – 22 dienomis. Abu seminarus rėmė: Vokietijos Saksonijos misionieriška pučiamųjų organizacija, Amerikos Ziono ev. liut. Išeivijos parapija ir Lietuvos ev. bažnytinės muzikos sandrauga. Širdingai dėkojame rėmėjams už jų palaikymą ir už seminaro svarbos supratimą.

Šiuo seminaro metu turėjome galimybę pasimokyti ir patobulinti grojimo įgūdžius. Seminarui vadovavo Vokietijos bažnytinės pučiamųjų instrumentų orkestrų misijos direktorius Andreas Altmann.

Image

Svečias iš Vokietijos per keletą repeticijų sugebėjo suvienyti apie 40 skirtingų muzikantų ir paruošė 7 naujus kūrinius. Pamaldose dalyvaujant vyskupui Mindaugui Sabučiui ir parapijos kun. Remigijui Šemekliui šie kūriniai papuošė Irenos Tumelionytės oficialų įvedimą į Lietuvos pučiamųjų instrumentų koordinatorės pareigas.

Image

Prasmingas buvo ne tik grojimas, bet ir kartu praleistas laikas bendraujant vieni su kitais, pasidalinant savo nuveiktais per šiuos metus darbais, klausantis Andreas Altmann patarimų, pamokų ir planuojant tolimesnį darbą kartu.  

Bendraudami su mūsų svečiu iš Vokietijos atradome panašius Vokietijos ir Lietuvos grojimo motyvus, tai kad pučiamųjų instrumentų garsais meistriškai ir tinkamai būtų pagarbintas Dievas.

 FOTO

Mindaugas Biveinis

Marijampolė

June 20, 2019, 6:17 pm. Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandrauga
Powered by Joomla! and the top 10 online poker sites