Klaipėdoje baigėsi seminaras, skirtas V.A.Mocartui

Created on Thursday, 20 July 2006
Sekmadienį, liepos 13, grįžusi iš Klaipėdos chorinio giedojimo ir vargonavimo seminaro, atsidariusi choras.lt svetainę, perskaičiau asmeninę žinutę: Thomytis: „ačiū, rasa... kursai nerealūs ir, žinoma, žmonės!!“. Dukra paaiškino, kad žodis „nerealūs“ reiškia labai geri.

Taigi kuo gi jau jie buvo tokie nerealūs?

Pradėkim nuo žmonių. Jų buvo netoli šimto - nuo 3 iki 47 metų, dauguma iš Klaipėdos krašto, bet buvo ir iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Kėdainių, Jurbarko, Biržų.

Užsiėmimai vyko trimis srautais. 19 vaikų nuo 3 iki 13 metų mokėsi dainuoti, vaidinti, laisvalaikiu lankėsi skulptūrų parke, dailės galerijoje, dažė vieno iš savo naujųjų tėvelių mašiną.

Režisierė Laura Šakurskytė-Žilinskienė ir muzikos mokytoja Edita Gložaitienė su vaikais pastatė miuziklą „Mylėkite Dievą kaip maži vaikai“, kuriame vėjuku, saulute, upeliu, obelimi, debesėliais, žvaigždutėmis ir gėlytėmis virtę vaikai stebėtinai drąsiai deklamavo, dainavo ir repavo. (Dirigentas R.Songaila per koncerto generalinę repeticiją buvo rimtai sunerimęs, kad bežiūrėdami vaikų spektaklį įsilinksminę choristai nebesugebės susikaupti „Karūnavimo mišioms“.)

Tikrieji vaikų tėveliai, mamytės ir vaikų dar neturintys arba neatsivežę dalyviai repetavo W.A.Mocarto „Karūnavimo mišias“ ir kitus, šiek tiek trumpesnius ir lengvesnius kūrinėlius.

Repeticijoms vadovavo griežtasis dirigentas Remigijus Songaila (nuotraukoje - R.Songaila ir choras koncerto generalinėje repeticijoje), kurio reikalavimai iš tikrųjų buvo labai aukšti. Priversdamas prakaituoti visus –akompaniatorę Renatą Moraitę, solistus sopraną Neritą Pokvytytę, altą Laurą Matuzaitę, tenorą Romaną Kudriašovą, bosą Vytautą Bytautą ir, žinoma, visą chorą, maestro rezultatą pasiekė – per keturias dienas buvo paruoštos mišios, kurios susilaukė jūros aplodismentų koncertuose Klaipėdos Universiteto menų fakulteto koncertų salėje ir Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Ypatingos meilės susilaukė 8 vargonininkų (7 merginų ir 1 vaikino) mokytoja – VMTA dėstytoja Virginija Survilaitė (nuotraukoje - penkta iš dešinės). Ji pati prisipažino, kad jai buvo labai įdomu ir naudinga pačiai praktiškai išbandyti vargonavimo pradedantiesiems dėstymo metodiką, kurią ji dėsto Muzikos akademijos studentams.

Pirmą kartą Klaipėdos seminaro baigiamuosiuose koncertuose vargonavo visi vargonavimo kursų dalyviai, tą darė labai ramiai, pasitikinčiai. Po koncerto paklausiau Ingos Petkūnienės: „Atrodo, kad rankos tau visai nedrebėjo?“ „Žinai, kiekviename takte galvojau, kaip atlikti tai, ką sakė Survilaitė, tai nebuvo kada drebėti“,- linksmai atsakė, ir, matėsi, kad ir pati džiaugiasi savo pasirodymu.

Niekas nežino, kada ir kaip sopranas Irena Tumelionytė, altas Laura Matuzaitė, bosas Liudas Mikalauskas ir fleitininkas Jonas Kalvanas spėjo paruošti Paulo Gerhardo ir Giunterio Raphaelo tercetą „Džiaugsminga širdimi linksmai“, kuris labai papuošė koncertą, kaip ir kiti choro ir solistų atlikti kūrinėliai – „Halleliuja“ (sopranas Irena Tumelionytė, altas Laura Matuzaitė, fortepijonas – Asta Kvasytė), kanonas „Halleliuja“ (choras), choralas „Arčiau tau Viešpatie“ (chorui dirigavo Irena Tumelionytė), „Laudate Dominum“ (choras, sopranas Irena Tumelionytė, vargonai – Virginija Survilaitė, dirigavo Renata Moraitė).


Seminaro baigiamasis akordas - vakaronė Dacho namuose, kurią vedė... Volfgangas Amadėjus Mocartas (šiek tiek panašus į tenorą Eimuntą - būsimą aktorių).

Sekmadienio rytą, atsisveikinusi su visais, dar sustojau prie veidrodžio Klaipėdos Universiteto bendrabučio foje. „Kaip miegojot?“,- išgirdau nelabai žvalų Arvydo balselį. „Gerai. O tu, ar miegojai?“ „Ne“, - nusijuokė iki ryto merginas šokdinęs bosiukas.

Rasa Mikalajūnienė

P.S. Choras.lt džiaugiasi tikrai nerealiais Klaipėdos kursais, kuriuos organizavo LEBMS pirmininkė Laura Matuzaitė , jos pagalbininkė Linda Šemeklienė, ir tuo, kad trumpa žinute padėjo Thomyčiui juose sudalyvauti.

May 22, 2019, 3:48 pm. Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandrauga
Powered by Joomla! and the top 10 online poker sites