Giesmių giesmelė 2004

Created on Monday, 06 February 2006

 2004 metų gegužės 8 dieną gausus vaikų  ir jaunimo būrys susirinko į „Giesmių giesmelę“ Plikių evangelikų liuteronų parapijoje. Šventė prasidėjo tradicine eisena apie bažnyčią, kurią vedė  vietos parapijos choras „Berželis“ ir jos kunigas Liudvikas Fetingis.

Image
Atidarymo eisena          

  Šventėje koncertavo daugelis kolektyvų  iš įvairių Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios parapijų. „Giesmelė“  prasidėjo Dievo žodžiu ir malda, po kurios iš karto giedojo jungtinis Plikių  – Dovilų parapijų choras. Kiekvieno choro pasirodymai buvo labai įvairūs savo muzikiniu turiniu. Dvasines giesmes giedojo Kretingos, Klaipėdos, Priekulės,  Šilutės, Žemaičių Naumiesčio, Kauno, Vilniaus, Tauragės, Šakių, Marijampolės, Virbalio, Pagėgių, Jurbarko, Biržų, Panevėžio, Saugų parapijų jaunimo ir  vaikų kolektyvai bei solistai, Lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“  ansamblis „Vorusnėlė“. Visus pradžiugino svečių iš Latvijos Ogrės evangelikų liuteronų parapijos vaikų ir jaunimo ansamblis, šlovinęs Dievą latvių ir anglų kalbomis.

 Image
Petkūnaičių duetas

            Džiugu, kad kai kurios parapijos atsivežė net po keletą kolektyvų. Tarp jų paminėsime Klaipėdos, Kretingos, Pagėgių, Plikių-Dovilų, Žemaičių Naumiesčio, Vilniaus chorus. Tai rodo, kad šiose parapijose muzikiniam gyvenimui skiriamas ypatingas dėmesys, jog jos tęsia  turtingą Lietuvos liuteronų bažnyčios giedojimo tradiciją. „Giesmelėje“ šiemet dalyvavo daugiau mažų giedorėlių, kas yra sveikintina, nes nuo jų  priklauso mūsų bažnyčios muzikinio gyvenimo ateitis. Tiesa, kai kuriuos  kelektyvus išgąsdino netikėtai prapuolusi elektra, nes rajono elektros  tinklai, nežinodami apie šią šventę, atliko kai kuriuos remonto darbus. Kai kuriems kolektyvams šis įvykis tapo išbandymo valanda, tačiau jie parodė, kad  jų vaikai ir jaunimas gali giedoti ir be elektroninių instrumentų akomponimento.

            Visus maloniai nustebino Plikių  parapijos svetingumas. Kiekvienam dalyviui buvo prisegta mirtos šakelė su  tautinės vėliavos juostele. Parapija kiekvienam koletyvui įsteigė prizus. Po  „Giesmelės“ dalyviai „prisikirto“ cepelinų. Po to bendravimas tęsėsi bendroje popietėje su žaidimais ir šokiais.

            Daugelis sutinka, kad šių metų „Giesmių giesmelė“ buvo labai gerai organizuota. Tam, kad ši šventė sklandžiai įvyktų  prisidėjo daugelis, tačiau labiausiai kunigo Liudviko Fetingio žmona  Elžbieta, kurios širdingą vadovavimą buvo galima pajausti beveik kiekvieną  šios nuostabios šventės akimirką.

 

Inga Petkūnienė

June 16, 2019, 12:57 am. Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandrauga
Powered by Joomla! and the top 10 online poker sites