Pučiamųjų orkestrų seminaras Doviluose

2003 m. rugpjūčio 3 – 9 dienomis Doviluose vyko Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios pučiamųjų orkestrų  seminaras. Šešias dienas jaunieji orkestrantai iš Lietuvos bei Vokietijos tobulino  savo muzikines žinias, mokėsi įvairiausių muzikinių kūrinių bei turiningai  leido laisvalaikį. Šį seminarą  organizavo Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandrauga (LEBMS) ir  Dovilų evangelikų liuteronų parapija su kun. Liudviku Fetingiu, seminarą  finansiškai rėmė ir vedė 8 žmonių grupė, pučiamųjų instrumentų specialistai,  iš Vokietijos.

Evangeliškasis pučiamųjų  instrumentų oktetas “Jubilate Deo” (Neustadt, Vokietija) prieš seminarą  aplankė Juodkrantės, Nidos,  Klaipėdos ev. liuteronų bažnyčias su savo parengta koncertine programa,  kurioje skambėjo senųjų ir naujųjų meistrų kūriniai iš įvairių muzikos epochų ir stiliaus krypčių (nuo Bacho iki bliuzo…): choralai, liaudies dainos,  koncertinės pjesės, spiričiuelai.

Rugpjūčio 3d. Dovilų ev. liuteronų bažnyčioje įvyko trumpos seminaro atidarymo pamaldos, po kurių prisistatė,  pagrodami po kelis kūrinius, Plikių-Dovilų (vad. kun. L. Fetingis) ir Šilutės  (vad. G. Raila) ev. pučiamųjų instrumentų orkestrai, taip pat ir svečių iš  Vokietijos oktetas (vad.  Traugott Baur). Vėliau vyko susipažinimo vakaras, kurio metu kiekvienas  seminaro dalyvis trumpai papasakojo apie save.

Seminaro dalyviai atvyko iš  Šilutės, Plikių, Dovilų ir Klaipėdos parapijų, viso 34 muzikantai. Kartu su  vadovais iš Vokietijos jie gyveno Dovilų ev. liuteronų parapijos  namuose, čia ir  repetavo . Tarp mūsų jaunų žmonių buvo  labai gabių, toli pažengusių orkestrantų, kiti grojantys du ar tris metus, o  dar kiti – mėnesį ar tik “pradedantys pūsti”. Seminaro vyriausias vadovas  Traugott Baur, Vokietijos Pfalz`o regiono pučiamųjų bažnytinės muzikos direktorius, sudarė aštuonių žmonių – vadovų grupę, kurie dirbo su  skirtingomis grupėmis: gerai grojantys, vidutiniškai ir pradedantieji.

Šiam seminarui išleistas “Giesmių  sąsiuvinis pučiamųjų instrumentų orkestrams” (18 giesmių), kurį parengė kantorius iš Vokietijos Frieder Gutowski ir Irena Tumelionytė. Darbas vyko  intensyviai: 9val. 30min. – mankšta, ryto pamaldėlės, kurias vedė parapijos  šeimininkas kunigas Liudvikas Fetingis, vėliau – užsiėmimai grupėse.  Popietinio laisvalaikio metu visi skubėjo maudytis, žaisti ir džiaugėsi  gražiu oru. Po laisvalaikio  orkestrantai repetuodavo bendrai. Vakarop,  po darbo su  orkestrantais,  svečiai – vadovai  mokėsi ir savo atskirą programą. Jau po trijų darbo dienų buvo surengti  pirmieji koncertai Kintų ir Priekulės bažnyčiose. Kiekviena grupė mielai  parodė, ką išmoko seminare.  Rugpjūčio  9 d. Šilutės ev. liuteronų bažnyčioje vyko baigiamasis seminaro koncertas.  Programoje skambėjo tradicinės evangeliškosios giesmės, bliuzo, maršo  stiliaus užsienio kompozitorių kūriniai. Žiūrovai žavėjosi ne tik jungtinio seminaro dalyvių (~40 muzikantų) pučiamųjų orkestro melodijomis, bet ir  išgirdo mišraus vokalinio ansamblio, kurį sudarė daugiausia vadovai,  atliekamas bažnytines giesmes. Pasibaigus koncertui, netilo žiūrovų ovacijos,  seminaro jaunieji muzikantai džiaugėsi išmoktais kūriniais, dėkojo vadovams.  Visiems seminaro dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, vadovams – atminimo  dovanėlės ir gėlės.

Mūsų  orkestrų vadovai įgijo naujų žinių, patirties darbe su orkestru ,  pasikeitė adresais su svečiais ir parsivežė  naujų kūrinių. Na o jaunieji muzikantai ilgai neužmirš kartu praleistų  valandų: bendravimo, pamokų.

            Svečiai  išvažiuodami džiaugėsi ir žavėjosi mūsų orkestrantų noru muzikuoti  bažnyčioje, padovanojo keletą instrumentų Dovilų, Plikių, Šilutės ir  Klaipėdos orkestrams,   palinkėjo kad  Lietuvos ev. Bažnyčiose kurtųsi daugiau orkestrų ir būtų tęsiamas  tas darbas, kurį pradėjo kartu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *